Türkiye Cumhuriyeti

Los Angeles Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Cumhurbaşkanı Seçimlerine Ilişkin Güncel Duyuru , 29.06.2014

Değerli Vatandaşlarımız,

Başkonsolosluğumuz görev bölgesini oluşturan 12 eyalette (Alaska, Arizona, California, Colorado, Idaho, Montana, Nevada, Oregon, Utah, Washington, Wyoming ve Hawaii) ikamet eden vatandaşlarımızın,  yurtdışında 31 Temmuz - 3 Ağustos 2014 tarihleri ile ihtiyaç duyulması halinde ikinci turu 17-20 Ağustos 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanabilmeleri için, adres beyanı yapmak suretiyle “Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olmaları gerekmektedir. 

Vatandaşlarımızın “Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı olup olmadıklarını Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'nın resmi web sitesinden (https://www.ysk.gov.tr) kontrol etmeleri mümkündür.

Yurtdışı Seçmen Kütüğü’nde kaydı bulunmayan vatandaşlarımızın 9 Temmuz 2014, Türkiye saati ile 17.00’ye kadar Başkonsolosluğumuza nüfus cüzdanlarıyla birlikte başvurarak adres beyanında bulunmaları gerekmektedir.

Yurtdışı Seçmen Kütüğü’nde kayıtlı seçmen bilgilerinin hatalı olduğunu tespit eden veya kayıtlarına ulaşamayan vatandaşlarımızın, 2-9 Temmuz 2014 tarihleriarasında Başkonsolosluğumuza şahsen gelerek itiraz başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Başkonsolosluğumuz, vatandaşlarımızın adres beyanı ve itiraz başvurularını alabilmek için 4 Temmuz Cuma (Federal Tatil), 5 Temmuz Cumartesi ve 6 Temmuz Pazar günlerinde de (saat 09:00-13:00 saatleri arasında) açık olacaktır.

Adres beyanı ve itiraz başvuruları için son tarih 9 Temmuz 2014, Türkiye saati ile 17:00’dir. Bu tarihten sonra adres beyanı ve itiraz başvuruları yapılması mümkün değildir.

Saygıyla duyurulur. 

T.C. Los Angeles Başkonsolosluğu