Türkiye Cumhuriyeti

Los Angeles Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Gezici Konsolosluk Hizmeti , 29.11.2012

Yer:     T.C.  Los  Angeles  Başkonsolosluğu  Ticaret  Ataşeliği  Seattle  Ofisi  2033 Sixth Avenue STE 990, Seattle, WA 98121
Tarih: 02 Şubat 2013, Cumartesi 10:00-18:00 / 03 Şubat 2013, Pazar 09:00-16:00

Başkonsolosluğumuz tarafından görev bölgemizde “Gezici Konsolosluk Hizmeti” sunulması uygulamasına başlanması kararlaştırılmış olup, ilk olarak Seattle ve civarında yaşayan vatandaşlarımıza  2-3 Şubat 2013 tarihlerinde Seattle’da bu hizmetin verilmesi öngörülmektedir.
 
Sözkonusu hizmet çerçevesinde, Başkonsolosluğumuz memurları işlem taleplerini ilgili evrak/belge ile birlikte Seattle’da teslim alacak olup, işlemler Los Angeles’ta tamamlandıktan sonra, ilgili evrak/belge başvuru sahiplerine posta ile teslim edilecektir.
 
Müracaat edilebilecek konsolosluk işlemleri:
 
- Askerlik İşlemleri
- Vatandaşlık İşlemleri
- Nüfus İşlemleri
- Noter İşlemleri
- Pasaport İşlemleri  

ÇOK ÖNEMLİ: - Her türlü işlem için lütfen nüfus cüzdanlarınızı ve pasaportlarınızı (eski tip veya yeni tip) yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Ayrıca, evli vatandaşlarımızın evlilik cüzdanlarını, yurt dışında doğmuş vatandaşlarımızın yerel makamlardan alınmış doğum belgelerini (birth certificate) ve çifte vatandaşlarımızın vatandaşlık belgelerini (Naturalization form)  getirmeleri yapılacak işlemlere göre ayrıca önem arz etmektedir.  

- İşlemler için tahakkuk eden masraf ve ücretler, sadece nakit olarak ödenebilmektedir.  

- Pasaport işlemleri için vatandaşlarımızın, http://www.epasaport.gov.tr/hakkinda/biyometrikfoto.aspx  adresinde belirtilen koşullarda çektirilmiş 2 adet biyometrik fotoğraflarını yanlarında getirmeleri önem arzetmektedir. (Beyaz fon ve  50 mm x 60 mm,  önemli detaylar  için  lütfen   yukarıda  verilen  adresi ziyaret   ediniz.) Yanınızda yeteri kadar vesikalık fotoğraf getirmeniz rica olunur. (Her işlem için 2 fotoğraf)

Diğer Konsolosluk işlemleri hakkında detaylı bilgi http://www.konsolosluk.gov.tr adresinde mevcuttur. 

Konuyla ilgili sorularınızı consulate.losangeles@mfa.gov.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz. 

Saygıyla duyurulur.