Türkiye Cumhuriyeti

Los Angeles Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

İzmir'in Expo Adaylığı , 22.07.2011

İzmir ilimiz, 2020 yılında düzenlenecek Dünya Sergisi’ne (Expo) “Daha İyi Bir Dünya için Yeni Yollar / Herkes için Sağlık (New Routes to a Better World / Health for All)” teması ile

evsahipliği yapmak için adaylığını açıklamış olup, seçimler muhtemelen 2013 ilkbahar aylarında yapılacak Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) Genel Kurulu’nda oylamaya sunulacaktır.

 

İzmir Kalkınma Ajansı  (İZKA) tarafından, İzmir’in Expo adaylığına destek olmak amacıyla “Expo 2020 İzmir Elçilik Programı” oluşturulmuştur. Bu bağlamda, www.expoizmir.org.tr adresindeki “Expo 2020 İzmir” resmi internet sitesinde yapılan son düzenlemeler ile yurtdışında yaşayan başta İzmirliler olmak üzere tüm vatandaşlarımızın,  yabancı ülke vatandaşları nezdinde İzmir’in adaylığını gündeme getirerek kampanyaya destek sağlayabilecekleri düşünülmektedir.

 

Vatandaşlarımızın, anılan internet sitesinden, gönderecekleri elektronik postaların imza bölümüne Expo İzmir’in logosunu eklemek üzere gerekli ayarları yapmaları; İzmir’in Türkçe, İngilizce ve Fransızca olarak hazırlanan tanıtım broşürleri ve filmlerini ücretsiz olarak indirmeleri mümkündür.

 

Aynı site kullanılarak özellikle uluslararası nitelikteki geniş katılımlı toplantı, kongre, fuar, vb. etkinlikler için doğrudan İZKA’dan tanıtım malzemesi talebinde bulunulabilir.

 

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

 

T.C.Los Angeles Başkonsolosluğu