Los Angeles Başkonsolosluğu Gezici Konsolosluk Hizmeti-san Fransisko 12-13 Nisan 2014

Los Angeles Başkonsolosluğu 14.03.2014

T.C. LOS ANGELES BAŞKONSOLOSLUĞUNCA SAN FRANSİSKO’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK II. GEZİCİ KONSOLOSLUK HİZMETİ

Yer: Hilton Financial District, 750 Kearny Street, San Fransisko, CA 94108
Washington Toplantı Salonu-İkinci Kat Otel Telefon Santrali:+1 415-433-6600
Otelin bodrum katında Park Yeri mevcuttur.(Saatlik ücret $5 )(Sadece Hafta sonları için))

Tarih: 12 Nisan 2014, Cumartesi 09:00-18:00 / 13 Nisan 2014, Pazar 09:00-16:00

Başkonsolosluğumuz tarafından San Fransisko’da gerçekleştirilecek ikinci “Gezici Konsolosluk Hizmeti 12 Nisan ve 13 Nisan 2014 tarihlerinde geçen yıl olduğu gibi yine Hilton Financial District Oteli’nde verilecektir.

San Fransisko ve civarında yaşayan vatandaşlarımızdan gelen genel istek doğrultusunda bir önceki hizmetimizde gerçekleştirildiği gibi, randevu sistemi uygulanmasına devam edilecektir. Online randevu sisteminin teknik olarak mümkün olmamasından dolayı, San Fransisko’da gerçekleştirilecek “Gezici Konsolosluk Hizmeti”ne katılmak amacıyla randevu almak isteyen tüm vatandaşlarımızın consulate.losangeles@mfa.gov.tr e-mail adresine e-posta mesajı göndermesi gerekmektedir. Gönderilen mesajlarda Konu/Subject bölümüne “Randevu talebi/II. Gezici Konsolosluk Hizmeti-San Fransisko” yazılması ve yaptırılması istenen işlem/işlemler ile kişi sayısının mesajda belirtilmesi ve en önemlisi işlemi yapılacak her bir müracaat sahibine ait nüfus cüzdanının (arkalı önlü) bir örneğinin pdf formatında ek olarak gönderilmesi beklenmektedir. Nüfus cüzdanı örneği gönderilmeyen başvurular nüfus bilgilerine ulaşılamayacağı için randevu sistemine dahil edilemeyecektir. Mesajlarınızın Başkonsolosluğumuz e-mail adresine geliş sırasına göre randevu verilecek olup, belirlenen saat dilimi e-posta ile bilahare adresinize bildirilecektir.

Gezici Konsolosluk Hizmeti sırsında nüfus cüzdanınızın aslının yanınızda olması ve üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunması işlemlerinizin gerçekleştirilebilmesi açısından önem arzetmektedir. Nüfus cüzdanında T.C. Kimlik numarası bulunmayan vatandaşlarımızın acilen Başkonsolosluğumuza mesaj göndermeleri gerekmektedir.

Sözkonusu hizmet çerçevesinde, Başkonsolosluğumuz memurları işlem taleplerini ilgili evrak/belge ile birlikte San Fransisko’da teslim alacak olup, işlemler Los Angeles’ta tamamlandıktan sonra, ilgili evrak/belge başvuru sahiplerine posta ile teslim edilecektir. İşlemlerin gerçekleştirilebilmesi için nüfus cüzdanı ve pasaportların aslı gerekmektedir. Bu itibarla, nüfus cüzdanınız ve pasaportunuz bir süre Başkonsolosluğumuzda bulundurulacaktır.

Müracaat edilebilecek konsolosluk işlemleri:

- Askerlik İşlemleri (Sadece ilk erteleme ve dövizle askerlik başvuruları alınacaktır.)

- Vatandaşlık İşlemleri

- Nüfus İşlemleri

- Noter İşlemleri (Sözkonusu işlemlerin yapılması, sadece San Fransisko’ya gelmeden önce düzenlenmeleri durumunda mümkündür. Mutlaka konuyu önceden Başkonsolosluğumuzun e-posta adresine detaylı olarak bildiriniz.)

- Pasaport İşlemleri

ÇOK ÖNEMLİ:

- Her türlü işlem için lütfen nüfus cüzdanlarınızı ve pasaportlarınızı (eski tip veya yeni tip) yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Ayrıca, evli vatandaşlarımızın evlilik cüzdanlarının, yurt dışında doğmuş vatandaşlarımızın yerel makamlardan alınmış doğum belgelerinin (birth certificate) ve çifte vatandaşlarımızın vatandaşlık belgelerinin (Naturalization form) asıllarını ve birer fotokopisini birlikte getirmeleri yapılacak işlemlere göre ayrıca önem arz etmektedir.

- İşlemler için tahakkuk eden masraf ve ücretler, sadece nakit olarak ödenebilmektedir. İşlem harçlarının tümü, her mali yılda olduğu gibi, 2014 yılında da yeniden düzenlenmiştir. Randevu talebinize cevaben gönderilecek e-posta mesajında harç bilgisi de verilecektir.

http://www.epasaport.gov.tr web adresinde e-pasaport başvurusu için detaylı bilgileri bulmak mümkündür. E-pasaport başvurusu için vesikalık fotoğraf boyutu 50 mm x 60 mm ve arka fonun beyaz renk olması gerekmektedir. Yanınızda yeteri kadar vesikalık fotoğraf getirmeniz rica olunur. (Her işlem için 2 fotoğraf) 12 yaşından gün almış olan tüm vatandaşlarımızın şahsen e-pasaport başvurusu yapması gerekmekte olup, 18 yaşından küçük vatandaşlarımızın pasaport başvurusu yapabilmesi için anne ve babanın imzalı muvafakatı gerektiğinden başvuru sırasında her iki ebeveynin de bulunması gerekmektedir.

Diğer işlemlerde kullanılacak vesikalık fotoğrafların boyutu önemli değildir.

Konsolosluk işlemleri hakkında detaylı bilgi http://www.konsolosluk.gov.tr adresinde mevcuttur.

Konuyla ilgili sorularınızı consulate.losangeles@mfa.gov.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Saygıyla duyurulur.

Los Angeles Başkonsolosluğu

Pazartesi - Cuma

08:30 - 12:30 / 13:30 - 16:00

Şahsi Başvuru : 09:00 - 12:00
1.1.2019 Yeni Yıl Tatili
21.1.2019 Martin Luther King, Jr'ın doğum günü
18.2.2019 George Washington'un doğum günü
27.5.2019 "Memorial" Anma Günü
4.7.2019 ABD Bağımsızlık Günü
2.9.2019 Emek Günü (Labor Day)
14.10.2019 Kolombus Günü
11.11.2019 Gaziler Günü
28.11.2019 Şükran Günü
25.12.2019 Noel Günü