2. Seattle Gezici Konsolosluk Hizmeti Bugün Başlamıştır

Los Angeles Başkonsolosluğu 13.11.2013

Ii. Seattle Gezici Konsolosluk Hizmeti

T.C. LOS ANGELES BAŞKONSOLOSLUĞUNCA
SEATTLE’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK
II. GEZİCİ KONSOLOSLUK HİZMETİ

Yer: T.C. Los Angeles Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği Seattle Ofisi
2033 Sixth Avenue STE 990, Seattle, WA 98121

Tarih: 13 Kasım 2013, Çarşamba 12:00-19:00 / 14 Kasım 2013, Perşembe 09:00-16:00

Başkonsolosluğumuz tarafından Seattle’da gerçekleştirilecek ikinci “Gezici Konsolosluk Hizmeti 13 Kasım ve 14 Kasım 2013 tarihlerinde Seattle Ticaret Ataşeliğimizde verilecektir.

Seattle ve civarında yaşayan vatandaşlarımızdan gelen genel istek doğrultusunda bir önceki hizmetimizde gerçekleştirildiği gibi, randevu sistemi uygulanmasına devam edilecektir. Online randevu sisteminin teknik olarak mümkün olmamasından dolayı, Seattle’da gerçekleştirilecek “Gezici Konsolosluk Hizmeti”ne katılmak amacıyla randevu almak isteyen tüm vatandaşlarımızın consulate.losangeles@mfa.gov.tr e-mail adresine e-posta mesajı göndermesi gerekmektedir. Mesajlarınızda Konu/Subject bölümüne “Randevu talebi/II. Gezici Konsolosluk Hizmeti-Seattle” yazmanızı ve yaptırmak istediğiniz işlem/işlemler ile kişi sayısını mesajınızda belirtmenizi ve en önemlisi işlemi yapılacak her bir müracaat sahibine ait nüfus cüzdanının (arkalı önlü) bir örneğini pdf formatında ek olarak göndermenizi rica ederiz. Nüfus cüzdanı örneği gönderilmeyen başvurular, nüfus bilgilerine ulaşılamayacağı için randevu sistemine dahil edilemeyecektir. Mesajlarınızın Başkonsolosluğumuz e-mail adresine geliş sırasına göre randevu verilecek olup, belirlenen saat dilimi e-posta adresinize bildirilecektir.

Nüfus cüzdanınızın aslının yanınızda olması ve üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunması işlemlerinizin gerçekleştirilebilmesi açısından önem arzetmektedir. Nüfus cüzdanında T.C. Kimlik numarası bulunmayan vatandaşlarımızın acilen Başkonsolosluğumuza mesaj göndermeleri gerekmektedir.

Sözkonusu hizmet çerçevesinde, Başkonsolosluğumuz memurları işlem taleplerini ilgili evrak/belge ile birlikte Seattle’da teslim alacak olup, işlemler Los Angeles’ta tamamlandıktan sonra, ilgili evrak/belge başvuru sahiplerine posta ile teslim edilecektir.

Müracaat edilebilecek konsolosluk işlemleri:

- Askerlik İşlemleri (Sadece ilk erteleme ve dövizle askerlik başvuruları alınacaktır.)

- Vatandaşlık İşlemleri

- Nüfus İşlemleri

- Noter İşlemleri (Sözkonusu işlemlerin yapılması, sadece Seattle’a gelmeden önce düzenlenmeleri durumunda mümkündür. Mutlaka konuyu önceden Başkonsolosluğumuzun e-posta adresine detaylı olarak bildiriniz.)

- Pasaport İşlemleri

ÇOK ÖNEMLİ:

- Her türlü işlem için lütfen nüfus cüzdanlarınızı ve pasaportlarınızı (eski tip veya yeni tip) yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Ayrıca, evli vatandaşlarımızın evlilik cüzdanlarının, yurt dışında doğmuş vatandaşlarımızın yerel makamlardan alınmış doğum belgelerinin (birth certificate) ve çifte vatandaşlarımızın vatandaşlık belgelerinin (Naturalization form) asıllarını ve birer fotokopisini birlikte getirmeleri yapılacak işlemlere göre ayrıca önem arz etmektedir.

- İşlemler için tahakkuk eden masraf ve ücretler, sadece nakit olarak ödenebilmektedir. İşlem harçlarının tümü, her mali yılda olduğu gibi, 2013 yılında da yeniden düzenlenmiştir.

http://www.epasaport.gov.tr web adresinde e-pasaport başvurusu için detaylı bilgileri bulmak mümkündür. E-pasaport başvurusu için vesikalık fotoğraf boyutu 50 mm x 60 mm ve arka fonun beyaz renk olması gerekmektedir. Yanınızda yeteri kadar vesikalık fotoğraf getirmeniz rica olunur. (Her işlem için 2 fotoğraf) 12 yaşından gün almış olan tüm vatandaşlarımızın şahsen e-pasaport başvurusu yapması gerekmekte olup, 18 yaşından küçük vatandaşlarımızın pasaport başvurusu yapabilmesi için anne ve babanın imzalı muvafakatı gerektiğinden başvuru sırasında her iki ebeveynin de bulunması gerekmektedir.

Diğer işlemlerde kullanılacak vesikalık fotoğrafların boyutu önemli değildir.

Konsolosluk işlemleri hakkında detaylı bilgi http://www.konsolosluk.gov.tr adresinde mevcuttur.

Konuyla ilgili sorularınızı consulate.losangeles@mfa.gov.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Saygıyla duyurulur.

T.C. Los Angeles Başkonsolosluğu

Pazartesi - Cuma

08:30 - 12:30 / 13:30 - 16:00

Şahsi Başvuru : 09:00 - 12:00
1.1.2019 Yeni Yıl Tatili
21.1.2019 Martin Luther King, Jr'ın doğum günü
18.2.2019 George Washington'un doğum günü
27.5.2019 "Memorial" Anma Günü
4.7.2019 ABD Bağımsızlık Günü
2.9.2019 Emek Günü (Labor Day)
14.10.2019 Kolombus Günü
11.11.2019 Gaziler Günü
28.11.2019 Şükran Günü
25.12.2019 Noel Günü