Türkiye Cumhuriyeti

Los Angeles Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

DeğerliVatandaşlarımız,

Türk-Amerikan toplumunun kıymetli üyeleri,

Sevgili ziyaretçiler,

 

Öncelikle Başkonsolosluğumuzun web-sitemize hoşgeldiniz. Hâlihazırda Batı Yakası’nda 12 eyaleti kapsayan ve oldukça geniş bir coğrafyada hizmet veren Los Angeles Başkonsolosluğumuz 1968 yılında faaliyete geçmiştir. Kurulduğu zamandan bu yana görev bölgemiz genişlemiş, vatandaş sayımız yaklaşık 30 kat artmıştır. Bu da doğal olarak sizlere daha iyi hizmet sunmak hedefiyle görevini yerine getirmeye çalışan Başkonsolosluğumuzun daha hızlı ve etkin çalışmasını zorunlu kılmıştır.

 

Bu itibarla, Başkonsolosluğumuz hizmet ve faaliyet alanlarını günümüzün teknolojik gerekliliklerine de ayak uydurmak suretiyle çeşitlendirmiştir.

 

Başkonsolosluğumuzun web-sitesinden güncel gelişmeleri takip edebilir, Başkonsolosluğumuza gelmenize gerek kalmadan yapmak istediğiniz tüm işlemler hakkında bilgi sahibi olabilir,  ‘e-konsolosluk’ uygulamasıyla da işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu vesileyle,  önümüzdeki dönemdeki faaliyetlerimizi takip edebilmek amacıyla web-sitemizi sık sık ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

 

Başkonsolosluğumuz ayrıca,  Amerikan makamlarının da gösterdiği yardım ve işbirliği sayesinde son yıllarda gezici konsolosluk hizmetine ağırlık vermiştir. Önümüzdeki dönemde de, ihtiyaç duyulması halinde,  gezici konsolosluk hizmetimizi sizlere ulaştırmak üzere daha da yaygın hale getirmeyi öngörmekteyiz.

 

İnternet üzerinden sunduğumuz hizmetlerin yanı sıra, Dışişleri Bakanlığı Çağrı Merkezi aracılığıyla da konsolosluk hizmetleri ve başvurularda gereken belgeler hakkında 24 saat kapsamlı bilgi edinilebilmektedir.

 

Başkonsolosluğumuz geçmişte olduğu gibi bundan sonra da sizlere güler yüzlü, hızlı, etkin, eksiksiz ve kaliteli bir hizmet sunmak üzere azami çabayı sarfedecektir. Bu doğrultuda, sizlerden gelecek soru,  görüş ve öneriler büyük önem taşımaktadır.

 

Türkiye’nin Batı Yakası’nda her alanda daha etkin ve yaygın bir şekilde tanıtılması amacıyla önümüzdeki dönemde sizlerle yakın işbirliği halinde çalışma arzumu bu vesileyle ifade etmek ister, Başkonsolosluk çalışanları ve şahsım adına kapımızın sizlere her zaman açık olduğunu belirtir, selam ve saygılarımı sunarım.

 

 

R. Gülru Gezer

Başkonsolos